NIC DO NAPRAWIENIA — 7 etapów jak kobieta prowadzi mężczyznę do Nowej Kultury – Archiarchatu

Artykuł napisany wspólnie przez Anne-Chloé Destremau i Clintona Callahana

 

ETAP ZERO: OCENA AKTUALNEJ SYTUACJI

Na początku XXI wieku większość ludzi rodzi się w kulturze, którą najlepiej można opisać jako „kapitalistyczne imperium patriarchalne”. Duża część waszej Istoty pozostaje niewcielona, ponieważ kultura pragnie jedynie mieć wasze fizyczne ciało i umysł. To sprawia, że nie jesteś wyszkolona w zakresie czucia, komunikowania się, relacji, bycia połączoną, odkrywania, współtworzenia i miłości.

Poniższe akapity wypełnione są linkami do stron internetowych znajdujących się w chmurze StartOver.xyz składającej się z ponad sześciuset powiązanych ze sobą stron internetowych. Powodem umieszczenia linków jest to, że jeśli poczujesz gniew, strach lub zdziwienie którymkolwiek z tych idei, może to oznaczać, że odkryłaś dla siebie jakiś „X” na mapie. Może to być miejsce, w którym dalsza klarowność i eksperymenty mogą okazać się niezwykle owocne. Sugerowane strony internetowe są wypełnione budującymi kontekst dystynkcjami i cennymi eksperymentami do wypróbowania, zaczerpniętymi z myśli Archiarchatu, regeneracyjnej kultury ludzkiej, która szybko pojawia się na całym świecie teraz, gdy matriarchat i patriarchat dobiegły końca. Nie zdziw się, jeśli podczas czytania tego artykułu lub powiązanych stron internetowych pojawią się emocje. Sugerujemy, aby nie wahać się i zapisać swoje emocje i co je powoduje na ostatnich stronach swojego notatnika (Beep! Book), a następnie wykonaj Proces Uzdrawiania Emocjonalnego (EHP) w najszybszym możliwym czasie.

Ten wspólnie przez nas napisany artykuł, może posłużyć Ci jako podręcznik do wspinania się w górę w obszarze relacji, które są bardziej kompletne niż opcje oferowane przez zwyczajną współczesną kulturę. Ten podręcznik został napisany jako wytyczne i wskazówki dla kobiet, jak stworzyć Relację Archiarchalną.

Dla mężczyzny? Nie ma żadnych wytycznych. Jak możesz wydawać komuś instrukcje, aby wszedł w ostrza śmigła? Wskazówki są proste: jeśli Twoje obecne życie w związku jest wystarczająco do niczego, wejdź w ostrza śmigła kobiety trzymającej przestrzeń dla radykalnych relacji w kontekście Archiarchiatu. Wtedy twoje następne wcielenie jako człowieka na Ziemi wyłoni się samoistnie. Brak ostrzy śmigła oznacza dla Ciebie brak nowego początku.

 

ETAP PIERWSZY: KOBIETA BIERZE RADYKALNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PRZESTRZEŃ RELACJI

Kobieta jako pierwsza wchodzi do Archiarchatu. Nie wiedząc, dokąd zmierzasz, ale mając klarowność co do tego, co zostawiasz za sobą, kawitujesz dla siebie nową Przestrzeń, którą zamieszkujesz. Używając jednej ze swoich 3 Mocy, deklarujesz: „Kawituję nową przestrzeń w której rozkwita Archiarchiat”.

Porzucasz swoją pierwotną strategię bycia adaptacyjną do jakiejkolwiek przestrzeni, jaką przedstawiają ci ludzie i deklarujesz: „Jeśli chcesz być przy mnie, to ja trzymam przestrzeń. Jeśli to dla ciebie nie działa, ta rozmowa jest zakończona. To jest moja Przestrzeń. Kawitowałam to. Będę nią nawigować. To, co istnieje tutaj, w tej Przestrzeni, to moje dystynkcje i moje reguły zaangażowania. Jeśli w ogóle nawiążemy kontakt, będzie to na moich warunkach, w kulturze Archiarchatu.”

Będąc w kontekście archiarchalnej relacji, skierowanie uwagi na mężczyznę natychmiast konfrontuje go z cechami jego niekontrolowanej kultury relacji w kontekście patriarchalnym. Jedynym człowiekiem, który może powiedzieć „tak” na twoją ofertę, jest osoba, która jest już na Ścieżce ewolucji świadomości, niezależnie od tego, czy o tym wie, czy nie.

W tajemnicy patriarchalny mężczyzna przysięga sobie: „Nie ma mowy! Wtedy nie będę cię posiadać. Nie będę mógł cię kontrolować, znęcać się nad tobą, bawić się twoim ciałem i umysłem. Nie będziesz moją niewolnicą zajmującą się seksem i innymi sprawami. Kogo wtedy mogę znieważyć? Być może będę musiał się zmienić. Być może będę musiał stawić czoła mojemu Podziemu. Nie możesz decydować za mnie. Nawet nie wiem, co to jest. Kobieta nie może nauczyć mężczyzny bycia mężczyzną. Tak się boję Twojej propozycji, że nie chcę Cię zrozumieć. Kobiety nie wiedzą, jak utrzymać przestrzeń. „To męski plac zabaw”.

 

ETAP DRUGI: KONFRONTACJA ZE SOBĄ, JAKO KOBIETĄ PATRIARCHALNĄ

Kobiety, jakie są korzyści dla Twojego podziemia z przebywania z mężczyzną patriarchalnym? Jak bardzo atakujesz / krytykujesz / zdradzasz / poniżasz / dokuczasz / obrażasz mężczyznę, aby wywołać jego głupią agresję w celu zabawienia własnego Gremlina?

Jak jasno i obszernie możesz odpowiedzieć na te pytania?

W chwili, gdy mówisz: „Trzymam przestrzeń dla Archetypowej Relacji”, natychmiast konfrontujesz się ze swoimi własnymi, nieświadomymi zobowiązaniami wobec Patriarchatu. Stajesz się świadoma swoich brutalnych wątpliwości co do swojej zdolności do kawitacji, utrzymywania i poruszania się w przestrzeni. Wątpisz w swoją jasność co do tego, czego naprawdę chcesz. Wątpisz nawet w swoją klarowność.

Lawina Twoich starych myślokształtów krzyczy: „Żaden mężczyzna nigdy nie będzie chciał ze mną być, jeśli będę w mocy i klarowności. Zostanę sama. Wszyscy pomyślą, że jestem suką. Ludzie powiedzą, że histeryzuję lub że jestem wariatką. Zabiją mnie, tak jak to robili wcześniej.

Wtedy Twój Box podważa Twoją odwagę. Twój Box mówi: „Jeśli nie mogę kontrolować mojego gremlina ani przez cały czas być dorosłą, kim jestem, żeby żądać, aby ten mężczyzna dorósł? Jestem niesprawiedliwa. Nie mam prawa stawiać takich wyzwań. Tylko będąc doskonałą, mogę postawić takie żądanie. Muszę popracować nad byciem doskonałą”.

Wtedy twój Gremlin narzeka: „Jeśli jestem radykalnie odpowiedzialna i nawiązuję radykalne relacje, to z kim mogę odgrywać dramat? Kogo znienawidzę? Umrę z głodu! Jeśli to ja trzymam przestrzeń, nie mogę już być ofiarą. Nie mogę manipulować. Nie mogę narzekać ani obwiniać. Nie mogę kontrolować. Nie mogę się zemścić. Tracę możliwość tworzenia moich ulubionych gier z mężczyznami.

Nagle stajesz przed koniecznością posprzątania w sobie tego gigantycznego bałaganu.

Szalenie przerażające myśli nie ustają. „Kto zrozumie, co robię? Kto pomoże mi przejść na wyższy poziom? Inne kobiety? Które inne kobiety są aktywnie zaangażowane lub dołączą do mnie w tej podróży? Moje uzależnienie od adrenaliny pragnie braku zaufania.”

To dobry czas, aby w pełni uczestniczyć w Rage Club (Klubie Gniewu) online lub offline, aby odzyskać swój Głos, swoje Świadome Uczucia, swoje Centrum, swoje granice i to, czego naprawdę chcesz. To jest czas, aby połączyć się ze swoimi ewolucyjnymi siostrami.

Nawet jeśli zrozumiesz, że nie musisz być „idealna”, zanim jakikolwiek mężczyzna odważy się cię polubić, to i tak wygląda to, jak długie i samotne przedsięwzięcie.

I w dodatku niewygodne. Pierwszym miejscem, które pojawia się na spirali uczenia się, jest „nieświadoma niekompetencja”. Nawet nie wiesz, czego nie wiesz, i nie wiesz, że tego nie wiesz.

Konfrontacja z patriarchatem wplecionym w twoje komórki zaczyna się od zajęcia stanowiska, zgodnie z którym Archetypowa Relacyjność jest możliwa i zaangażowania się we własną ścieżkę ewolucji.

Możesz pomyśleć: „Wewnątrz doświadczam masy splątanych Głosów, skrzyżowanych motywacji, ukrytych, konkurujących zobowiązań i zmieszanych celów. Wszystko to wypłynie na powierzchnię, jeśli zapewnię przestrzeń dla nowej kultury relacji. Zgadza się, bo to jest praca Kobiety w Archiarchacie.”

W tym miejscu informacje zwrotne i coaching od innych Archiarchalnych Kobiet stają się niezwykle cenne. W tym momencie nie ma informacji zwrotnej od mężczyzn, która mogłaby mieć jakąkolwiek wartość. Żadnej.

Nawet Przystojni New Agowi Mężczyźni tkwią tak głęboko w kontekście patriarchalnym, że jedyne, co mogą zrobić, to desperacko próbować zachować „bezpieczność”, próbować kontrolować matkę, próbować uwieść nauczyciela, próbować zniszczyć każdą okazję do wkroczenia na nowe terytorium, na którym nie są już uznawani za dominujących i zasługujących na władzę przez ukochane osoby. Ich niezainicjonowane ego dorastających chłopców w tajemnicy wije się ze strachu, chcąc raczej zniszczyć wszystko, niż przenieść się w nieznane terytorium Archiarchatu i zacząć od nowa.

Uważaj na siebie! Obwiniająca się patriarchalna kobieta reaguje konwulsyjnie, brutalnymi uderzeniami w twarz mężczyzny. Kobiety, złapcie się nawzajem na gorącym uczynku i natychmiast połóżcie broń na stole. W przeciwnym razie szansa na dotarcie do źródła Twoich myśli/uczuć/słów/działań pozostanie niezauważona, a wtedy pozostaniesz uwięziona w patriarchalnych wzorcach myślowych i ściezkach interakcji.

Jak możesz obniżyć poziom znieczulenia, aby lepiej wykryć tę mściwą, obwiniającą się część siebie? Wasze nowe postrzeganie wymaga całkowitego przesunięcia kontekstu ze zwykłego Patriarchatu karmiącego Gremliny na nadzwyczajne i Archetypowe poziomy świadomości i twórczości w Archiarchacie. Ta zmiana zależy od tego, czy zainicjujesz swój Cel Relacji.

Głęboko w tobie spoczywa twoje pierwotne programowanie patriarchalne. „Jeśli nie mam mężczyzny, nie mam wartości. Jeśli nie założę rodziny, nie mam wartości. Potrzebuję mężczyzny, który będzie mnie chronił. Potrzebuję mężczyzny, który będzie zarabiał pieniądze, naprawiał wszystko i zapewniał mi rozrywkę, ubrania, jedzenie i wakacje”. Kobieta patriarchalna skupia swoją uwagę na oczekiwaniach mężczyzn, na własnych zmartwieniach, swoich niedoskonałościach, wewnętrznych wojnach z innymi kobietami, na odnajdywaniu tego, co nie jest wystarczająco dobre, na byciu ofiarą, na zemście. Czy to wszystko?

Wiele kobiet już się poddało. Być może zdecydowałaś: „Mam dość grania w gry kochanki-służacej czy błyszczącej gwiazdy z mężczyznami. Nie ma już sensu próbować nawiązać kontaktu z mężczyzną. To koniec. Jestem „istotą neutralną”. Takie podejście całkowicie niszczy relacje. Nawiązanie relacji nie jest już możliwe. Ona już nawet nie istnieje.

Zamiast tego możesz spróbować nowego podejścia, nowego celu, nowego zaangażowania, na przykład: „Obudzę się ze świadomością mojego własnego patriarchatu. Budzę się z myślą o tym, jak odgrywam małą, jak odgrywam ofiarę, jak tłumię siebie, swój głos, swoje potrzeby, swoje uczucia, własne pomysły i propozycje tworzenia alternatywnej przyszłości. Zaczyna się od otwarcia moich wewnętrznych oczu i przebudzenia się z myślą o tym, co tworzę, nawet w małych i subtelnych sytuacjach”. Zaczyna się od uświadomienia sobie: „Boże, jestem tak zniesmaczona moim planem strategii przetrwania! Mam tego dosyć! Zaczynam teraz od nowa, działając w całkowicie rewolucyjny sposób. Nie interesują mnie jakieś niewygodne konsekwencje. Skończyły się dla mnie te kłamstwa.

To twoja chwila Thelmy i Louise.

Ale zamiast jechać z pełną prędkością w kierunku klifu, odwracasz się i stawiasz czoła tłumowi histerycznych mężczyzn – mówiąc niezachwianie, wyraźnie jak żyleta – o tym, co NAPRAWDĘ się dzieje i jak wszystko ma wyglądać dalej. Wiesz co już na pewno się nie wydarzy. Z chwili na chwilę tworzysz Nową Kulturę. Jesteś w pełni obecna, w pełni aktywna i ryzykujesz poprzez trzymanie przestrzeni.

 

ETAP TRZECI: JEGO STRACH PRZED OCZEKIWANIAMI

Kiedy przypisujesz sobie Radykalnie Odpowiedzialną własność przestrzeni Relacji i kierujesz swoją archetypową uwagę na mężczyznę, wywołujesz w nim lawinę strachu. Zakłada on, że będziesz wywierać na niego presję, aby był inny poprzez twoje założenia i oczekiwania. Jego reaktywna obrona polega na stworzeniu sobie „sekretnego życia”. Wycofuje się w świat własnych kłamstw.

Jeśli rzeczywiście zastosujesz wobec tego mężczyzny założenia lub oczekiwania, odkryją one pozostałości twojej mającej kilkadziesiąt lat patriarchalnej strategii przetrwania, która wciąż kształtuje część twojej Istoty. Takie założenia i oczekiwania można przekształcić, podążając za nimi z powrotem do miejsca pochodzenia, stosując procesy uzdrawiania emocjonalnego (EHP). Możesz odkryć zaskakująco wiele założeń i oczekiwań, które nawet nie pochodzą od ciebie. Skopiowałaś przemyślenia swojej matki na temat relacji, hollywoodzkiej propagandy lub pary z pierwszego komiksu. Każde EHP, które wykonasz, przetransformuje częściowo twój wewnętrzny świat, a tym samym przekształci twoją Istotę, pozwalając jej przywołać inną wartość niż zwykłe przetrwanie.

Sugerujemy wykonanie każdego EHP, jakie odkryjesz. Nasze doświadczenie pokazuje, że wykonywanie EHP pomaga ci odróżnić oczekiwania emocjonalne od informacji płynacych z chwili obecnej.

Możesz łatwo dostrzec tę różnicę, ponieważ Oczekiwania wyłaniają się z Emocji trwających dłużej niż trzy minuty, a Informacje z małego teraz są zasilane przez Twój Miecz Klarowności, którego używasz do utrzymywania Archiarchalnego kontekstu relacji. Jeśli Twój kontekst przestrzeni relacji stanie się dyskusyjny, natychmiast zostaniesz ponownie wciągnięta w grę Patriarchalnego Gremlina.

Atakowanie Kontekstu zamiast kwestionowanie własnej, znanej taktyki przetrwania, opracowanej do działania w kontekście patriarchalnym, jest nudną sztuczką Gremlina. Oczywiście, patriarchalne strategie przetrwania tego mężczyzny nie działają już w Archiarchii! Archiarchia nie polega na przetrwaniu. Archiarchię napędzają rozwijające się potencjały, ewolucja świadomości, uzdrawianie, odkrywanie i rozkwit, a nie tylko przetrwanie.

Twój Miecz Klarowności z łatwością rozróżnia utrzymywanie kontekstu a posiadanie oczekiwań. 

W szczególności, jeśli mężczyzna składa ci obietnicę, nie możesz zakładać, że dotrzyma słowa. To byłoby naiwne. Możesz zauważyć, czy dotrzymuje obietnicy czy nie i w jakim stopniu uczciwości, a następnie dać mu feedback. Nie możesz jednak zakładać, że dotrzyma słowa. KAŻDE założenie, które poczynisz, jest przygotowane na to, że twój własny Gremlin prędzej czy później dokona Zemsty. Gdy tak się stanie wracasz do patriarchalnego świata Gremlinów.

Mężczyzna odruchowo projketuje na ciebie swoją matkę. Jego matka miała wobec niego oczekiwania, aby był „dobrym chłopcem”, wykonywał obowiązki domowe, pomagał w domu, chodził do szkoły, odrabiał lekcje, był miły dla braci i sióstr i tak dalej. Później dorastający nieświadomy mężczyzna kryje się za strategiami przetrwania polegającymi na kłamaniu, ukrywaniu się, oszukiwaniu, udając jednocześnie: „Jestem dobrym człowiekiem. Jestem dobrym partnerem seksualnym. Jestem dobrym pracownikiem. Jestem dobrym ojcem…” Spektakl posuwa się nawet do udawania, że jestem na ścieżce rozwojowej: „Jestem dobrym Trenerem. Jestem dobrym uzdrowicielem.” Ma to na celu ukrycie całego jego wewnętrznego świata ukrywania się, kłamstw i oszukiwania, udawania „dobrego człowieka” wraz ze wszystkimi innymi „dobrymi ludźmi” w Patriarchacie.

Twoja propozycja w takim przypadku jest następująca: „Jeśli chcesz być ze mną, będziesz musiał zmienić cel swojej relacji z okłamywania na ujawnianie. Tylko dzięki ujawnianiu możesz być ze mną tym, kim naprawdę jesteś. W przeciwnym razie będziesz kontynuować swoje sekretne życie w oszustwie, udawaniu i kłamaniu. W ogóle mnie to nie interesuje.”

Uwaga! Przyłapywanie jego gremlina nie jest twoim zadaniem. Twoja nieodwołalna propozycja jest taka, aby ten mężczyzna nadal pokazywał kolejne warstwy kłamstw, aby zarówno jego Gremlin, jak i jego Istota mogli się ujawnić. Mówisz: „Można wybrać pomiędzy używaniem Gremlina do kłamania i używaniem Gremlina do łapania się tuż przed tym, jak chcesz skłamać. W tym momencie, przed kłamstwem zyskujesz możliwość ujawnienia, co tak naprawdę się z Tobą dzieje, co czujesz i myślisz. Tam możemy zacząć być intymni w rzeczywistości.”

To jest rewolucyjne.

Trzymajac przestrzeń dla relacji nie zadawaj pytań w celu analizy jego strategii przetrwania Gremlina i lęków emocjonalnych. Nie jesteś jego terapeutką. To byłby tylko twój Gremlin-Wybawiciel-Głodny Dramatu, zbierający amunicję do Zemsty. Istnieje cały Wszechświat, w którym możecie zamieszkać, gdzie wasze Istoty rozkwitną zanim wejdziecie w stan obronny. Mogą minąć miesiące, a może lata, zanim mężczyzna będzie mógł instynktownie podzielić się z tobą swoimi prawdziwymi myślami i uczuciami.

Zwłaszcza mężczyźni „nowej ery” mogą zbudować dodatkową warstwę na swojej podstawowej strategii przetrwania, aby „zarządzać” swoją strategią przetrwania bez rozbierania jej na części lub ucieczki od niej. Wtedy mogą „dobrze wyglądać”, ale w swej istocie pozostaną tacy sami. Ta złożona „strefa buforowa” jeszcze bardziej izoluje ich od możliwości Obecności i Autentycznej intymności.

Być może to samo dzieje się w tobie, powodując intensywne zamieszanie i utratę mocy. Oderwanie się od tych dodatkowych warstw – z których niektóre mogą być dość wyrafinowane – wymaga rozwinięcia w sobie zamiłowania do umiejętnego korzystania z Kompasu Rzeczywistościnarzędzia Zarządzania Możliwościami – którego najskuteczniej można się nauczyć, pracując w zespole mającym na celu pomóc Ci zidentyfikować i rozwikłać bałagan, który zrobiłaś. Życie może być łatwe, gdy jest proste.

 

ETAP CZWARTY: GREMLIN SPOTYKA STAN PŁYNNY 

Na początku tego etapu większość tego, co mężczyzna może zamanifestować, to Gremlin, czyli zdrada, ukrywanie się, wyższość, posiadanie racji, popełnianie błędów, oszustwo, kara, tajemnica, zemsta itp. Musisz mieć radykalną jasność, że mężczyzna jest przerażony i że jest to najlepsze, co może zrobić na początku. Musisz także mieć absolutną pewność, że bez względu na to, co twierdzi, mężczyzna nie jest ofiarą, a ty nie jesteś ani ratownikiem, ani prześladowcą. Role nie odwróciły się od patriarchalnych ról kobiety jako ofiary. Zamiast tego role te całkowicie wyparowały pod wpływem siły Jasności.

NIGDY nie odkładaj swojej Obecności ani Miecza Klarowności. Twój miecz jest ZAWSZE przy gardle mężczyzny. Jeśli cię zaatakuje, zabije się twoim mieczem. Nie twój problem. Za każdym razem, gdy pojawia się Gremlin, identyfikujesz go wspólnie i publicznie. Transformacja odbywa się publicznie, nie w ukryciu.

Uczysz się natychmiast wykrywać każde zachowanie Gremlina, stając się coraz bardziej wrażliwą na własnego Gremlina. Miecz ma dwie strony. Jedna strona jest skierowana w stronę własnej szyi, a druga w stronę partnera.

Rozmowa z Gremlinem mężczyzny brzmi tak: „Twój atak Gremlina nie otworzy drzwi do Relacji ze mną. Twoja strategia Gremlina tutaj nie działa. Używasz swojego Gremlina jako podstawowej strategii przetrwania. Wygląda na to, że jesteś przerażony. Niemniej jednak wymogiem w tej przestrzeni jest to, że ZA KAŻDYM RAZEM, gdy pojawia się gówno Gremlina, radzisz sobie z nim sam. Idziesz do swojej drużyny, trenera dekontaminacji gremlina, prosisz o sesje EHP itd. Kładziesz swoje Gremlinowe gówno na stole z nimi – tak paskudne, jak naprawdę jest – i radzisz sobie z nim”.

Gdziekolwiek mężczyzna udaje się po wsparcie w swoich procesach dorastania (nie z tobą), procesy te muszą odbywać się w mieszanej grupie mężczyzn i kobiet. Żadna „męska grupa” nie jest wystarczająco radykalnie uczciwa, aby przekształcić ten poziom gówna Gremlinów. Niewtajemniczeni mężczyźni są przerażeni do granic możliwości i nieświadomie kryją się nawzajem, mówiąc sobie: „To jest wystarczająco daleko. Myślę o ćwiczeniu. Ty też? Przyglądam się temu…”. Wszystko to jest „mową Gremlinów”. Jest niewystarczająca. Człowiek musi faktycznie zrobić coś innego, coś innego. Ćwiczenie w kółko rzeczywistej zmiany zachowania buduje Matrix dla rozwoju Istoty. Wymagana jest prawdziwa transformacja Gremlinów. Kobieta pozostaje po stronie Płynnych Stanów, które są nie do naprawienia.

Ścieżka mężczyzn opuszczających Patriarchat i wkraczających w Archiarchat to absolutna Praktyka, kompletne 5-Ciałowe Stany Płynne. Strategia Przetrwania rozbija się o ścianę rzeczywistości tak poważnie, że „wszystkie królewskie konie i wszyscy królewscy ludzie nigdy nie poskładają Humpty Dumpty’ego”.

To śmierć i kompostowanie dla słabych, zdesperowanych, upośledzonych, żałosna patriarchalna strategia przetrwania. Każda ostatnia męska tożsamość zanika. To złamanie tajnej umowy, którą zawarłeś z ojcem i dziadkiem, by kontynuować ich tradycje. To zmiana decyzji o przetrwaniu jako samotny wilk. To wyjście ze świata fantazji, w którym współczesna kultura – z jej megamiastami i nanotechnologiami – jest najlepszą rzeczą, jaką ludzkość kiedykolwiek wymyśliła. To wejście w Stan Płynny, który jest nie do naprawienia.

Jeśli mężczyzna wykona jakikolwiek ruch w kierunku naprawy, to tylko zabarykaduje go dalej w patriarchacie, układając papier mâché na szczycie ich Istoty, aby jeszcze bardziej zakopać ich wewnętrzne patriarchalne światy piekielne. Aby wydarzyło się coś prawdziwego, mężczyzna może wypełnić swojego „pustego człowieka” dynamitem nowego rozróżnienia i całkowicie go wysadzić.

Większość tak zwanej „męskiej pracy” polega na tym, że mężczyźni próbują pogodzić się z przyjęciem „kłamliwego, udawanego, oszukańczego, podstępnego kodeksu hańby” wymaganego od nich do życia z innymi „mężczyznami” w kapitalistycznym imperium patriarchalnym. Aby usunąć presję uświadomienia sobie przerażających konsekwencji swoich patriarchalnych i często psychopatycznych wyborów i działań, mężczyźni gromadzą się w kręgach, próbując potwierdzić patriarchat, próbując być cool, próbując być „królem świata”, ślepi na to, że to tylko ich Gremlin. Jeśli mężczyzna naprawia swoje „zranione dziecko”, to najlepsze, czym się staje, to dziecko.

Męskie Istoty Patriarchalne pozostają nierozproszone w małej ochronnej kapsule nasiennej, która z czasem staje się coraz twardsza i bardziej sucha. W miarę upływu lat strąk krystalizuje się i petryfikuje, stając się prawie niemożliwym do ucieczki.

Ścieżką wyjścia mężczyzny z patriarchatu są Stany Płynne, których nie da się naprawić.

Po trzech, czterech lub pięciu latach Płynnych Stanów bez możliwości naprawy, możliwe jest, że małe ziarenko Istoty mężczyzny może zacząć kiełkować w innym Kontekście. Jeśli nienagannie utrzymasz kontekst Przestrzeni, w której żyje ten człowiek, może się zdarzyć, że ziarno jego Istoty zacznie się rozwijać w Kontekście Archiarchii.

Ten podwójnie zawinięty warunek może być również prawdziwy dla mężczyzn, którzy nazywają siebie „Trenerami”, „Trenerami” lub „Możliwościami”. Patriarchalność noszona w nich od urodzenia potajemnie i zarozumiale dominuje na każdym poziomie, niezależnie od tego, czy są tego świadomi, czy nie.

Częścią pracy kobiety jest to, by nie być naiwną wobec tego przedstawienia. Widziałam tak wielu mężczyzn, którzy wydają się być w stanie stworzyć Uzdrowienie, Możliwości lub Transformację dla ludzi w przestrzeni treningowej, ale ich życie osobiste jest gówniane. „Bycie trenerem” stało się częścią ich show. Myślą: „Zobacz, mogę być dobrym trenerem… dobrym coachem…”.

Mówisz: „Tak, a jeśli nie nawiązujesz silnych relacji z kobietą, nie wzmacniasz jej pozycji i nie przywołujesz jej u swego boku, to tylko się oszukujesz. Co myślisz, że robisz? Kogo myślisz, że oszukujesz? Czas zapomnieć o swojej strategii. To tylko część twojego kłamstwa. Nie jestem oszołomiona wspaniałym szkoleniem, które według ciebie przeprowadzasz”.

Legenda „Dobrego Króla” żyje w naszych kościach. Pragniemy służyć „dobremu królowi”. Wielu z nas umarłoby, by służyć naprawdę dobremu królowi. Ale gdzie taki istnieje? Nie istnieją na Ziemi. Obraz jest namacalny w filmach i wyimaginowanych legendach. Tęsknota za nim jest na tyle silna, że jesteśmy w stanie oszukać samych siebie i dołączyć do sekty, kultu lub świata fantazji. Może minąć kilka lat twojego życia, zanim rozbijesz swoje pozbawione szacunku, niehonorowe samooszukiwanie się.

Praca kobiety jest pracą miecza. Stajesz się niewzruszoną podporą, która mówi: ” Za każdym razem, gdy pojawia się twoje zachowanie Gremlina, przekształcasz je. Cokolwiek to będzie wymagało, przekształcisz to. Jeśli powiesz: „Przekształcę to”, a w rzeczywistości tego nie zrobisz, za trzecim razem, gdy mnie okłamiesz, ta rozmowa się skończy. Otworzę dla ciebie tylko trzy bramy. Jeśli nie przejdziesz przez żadne z tych trzech Drzwi, ta rozmowa jest skończona”.

Częścią twojej pracy w tym procesie wychodzenia z patriarchatu jest absolutne zauważenie własnych prowokacji. Kiedy, jak, a zwłaszcza dlaczego prowokujesz Bagno do przejęcia Twojej Przestrzeni Relacji?

Częścią twojej pracy jest czujne wykrywanie: „Jak mogę promować 'robienie świni’ zamiast 'robienia króla’?”. Jeśli nie jesteś radykalnie uczciwa wobec KAŻDEGO zdarzenia, to cenne wysiłki zarówno po stronie mężczyzny, jak i po twojej własnej stronie zostaną utracone.

W głębi duszy musisz ustalić możliwość, że mężczyzna może radykalnie poleg na tobie w tym procesie, ponieważ mężczyzna zaczyna i pozostanie całkowicie zagubiony, niezdolny do nawigacji, jak to powinno przebiegać. Kobieta musi radykalnie powstrzymać się od odwzajemnienia wszystkich zdrad i nadużyć, które otrzymała z rąk idiotycznych, złych, ignoranckich, odrętwiałych patriarchalnych mężczyzn. Jeśli kobieta nie może stać się absolutnie nieskazitelna w swoim stanowisku, aby utrzymać przestrzeń dla tego ewolucyjnego procesu uzdrawiania relacji między mężczyzną a kobietą, jeśli nie możesz jednocześnie zacząć od nowa w kontekście archiarchalnym, to twoja złamana obietnica jest tak samo zła jak obietnica mężczyzny.

Jeśli oszukujesz – nawet w najbardziej subtelny sposób – wtedy mężczyzna dostaje pozwolenie na kłamstwo i wszystko jest stracone. Każdy z was zaczyna oskarżać: „To twój Gremlin!” i wznawiają się bezmyślne wojny Gremlinów.

Nienaganność to nie doskonałość. Nienaganność obejmuje omylność, o ile szczerze przeprosisz za wszelkie prowokacje związane z „robieniem świń” i przejdziesz przez własny proces uzdrawiania emocjonalnego, aby twoje zachowanie nigdy się nie powtórzyło.

Wykonujesz swoją własną pracę nad nieskazitelnością, aby stworzyć legitymację dla swojego żądania, aby mężczyzna wykonał swoją własną pracę nad nieskazitelnością. Buduje to podstawę do wspólnego napotkania Archetypowych Domen.

 

ETAP PIĄTY: STRACH PRZED NIEWIEDZĄ

Wychodzisz z Patriarchatu z mężczyzną, który przechodzi Transformację Gremlina i chce zostać przyłapany, aby jego Istota miała szansę zajrzeć, aby doświadczyć Obecności i autentycznej intymności w połączeniu Istoty z Istotą. Każdy sukces jest wspaniały.

Po każdym etapie zbliżania się do Obecności, natychmiast pojawia się u mężczyzny kolejny lęk. Na tym etapie mówi: „Teraz, gdy jestem trochę bardziej sobą, widzę, że nie wiem, jak to zrobić. Nie znam cię. Nie mogę już cię kontrolować ani posiadać. Boję się, że nie będę wiedział, jak z tobą być”.

Cała orientacja mężczyzn w patriarchacie polega na tym, by „wiedzieć, jak” robić rzeczy, by „wiedzieć”, by „mieć odpowiedź”, by dawać rozwiązania problemów, by kontrolować wynik spraw. W obszarze „relacji bez planu” mężczyzna nie będzie miał nic do zaoferowania.

Przyznaje: „Nie wiem, jak być sobą, kiedy ty jesteś sobą”.

Niewtajemniczonego mężczyznę do głębi przeraża fakt, że nie jest odpowiedzialny za swoją dominującą „wiedzę”. Ta orientacja i system wartości poświęcony „wiedzy” zabija kobiecość. Wrodzone kobiece Drzwi do Archetypowej Miłości zostają zablokowane. Patriarchalne nawyki przejmują kontrolę, automatycznie zaciskając dziką, nieprzewidywalną, niekontrolowaną kobiecą obfitość. Mężczyzna nie wie, jak być z uwolnioną Kobietą. Nie może stosować „męskiej kultury” wobec kobiety i nie zna żadnego innego rodzaju kultury. Nie wie, jak „nie wiedzieć”.

Zdolności relacyjne są tak naturalne dla kobiecości – nie w patriarchalnym poglądzie, że kobiecość powinna być „miła”, „wybaczająca”, „opiekuńcza”, „wszechogarniająca”, „rozumiejąca” – ale kiedy kobieta w końcu staje w kulturze, która wyzwala jej cechy, bycie w „niewiedzy” i nawigowanie w relacjach ma łatwość oddychania. Przez lata zakrywałaś swoje umiejętności Archetypowej Relacyjności warstwami obrony napędzanymi potrzebą ochrony i przetrwania. Im bardziej kobiecość może ożyć poprzez ciebie, tym bardziej naturalne staje się dla ciebie uwolnienie kompetencji w „byciu z” z inną osobą.

To właśnie wtedy kobieta kontynuuje trzymanie przestrzeni dla mężczyzny i odkrywa magię umiejętności Archetypowej Relacyjności. „Jestestwo” najdrobniejszych szczegółów Rzeczywistości staje się elementem i narzędziem interakcji bez uwodzenia lub manipulowania energią seksualną. Jednocześnie, jeśli nie jesteś radykalnie zdyscyplinowana wobec własnego Gremlina, nie jest bezpieczne, aby mężczyzna przesunął swojego Gremlina na swoją stronę.

Zamiast tego stosujesz świadomość subtelności i nieliniowych możliwości własnego Gremlina do tworzenia nowych eksperymentów dla relacji 5 ciał podczas intymności fizycznych, intelektualnych, emocjonalnych, energetycznych i archetypowych.

Mówisz: „Nauczę cię Magii. Mam Magię. Mam magiczne umiejętności, a ty nie. Ale nie martw się. W tej Przestrzeni Relacji nie musisz uważać się za osobę niekompetentną. Nie musisz starać się być relacyjny. Zamiast tego wracasz do bycia Niczym. Nauczę cię, co mówić, jakim tonem głosu to mówić i kiedy to mówić. Dam ci przykłady, jakie pytania zadawać, ile to za dużo, a ile za mało, energetycznie, emocjonalnie, we wszystkich wymiarach, nie tylko w mówieniu, ale także w mówieniu. W ten sposób możesz nauczyć się robić ze mną niezwykłą i Archetypową Magię Relacji. Z chwili na chwilę możemy nawigować po Nieznanym, nadzy bez planu”.

Na początku nie będziesz w stanie robić magii z mężczyzną. Musi nauczyć się świadomości i manier ekspresji. Musi zostać „złamany w domu”, aby nie zaśmiecał w Ogrodzie Kobiety.

Można nauczyć się nieskończonej ilości nowych umiejętności i ćwiczyć je w intymności. Nowe sposoby bycia razem obejmują „Czekanie jest…”, umiejętność bycia próżnią w czasie, czekania na właściwy czas, ponieważ czas kobiet bardzo różni się od czasu mężczyzn. Kiedy kobieta próbuje się spieszyć, nadużywa samej siebie. Uczysz się niczego nie wstrzymywać i do niczego nie dostosowywać. Mężczyzna dopasowujący się do kobiecego wyczucia czasu to magiczna dyscyplina. To cała gra wstępna. Jeśli nie zauważysz, że to wszystko jest grą wstępną, nie możesz jej ulepszyć i nie możesz się nią cieszyć. „Nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch”. Każda przestrzeń to kreatywna współpraca, świadome nieliniowe działania niezwykłego teatru.

 

ETAP SZÓSTY: STRACH PRZED BYCIEM NIKIM

W ten sposób wkraczasz w Wolną i Naturalną Dorosła Relacyjność Dwoje ludzi, zcentrowanych, ugruntowanych, w swojej osobistej przestrzeni energetycznej, świadomych emocji, świadomych uczuć... podstawa niezwykłych relacji jako Dorosłych na Ścieżce w Archiarchacie.

Mężczyzna oczywiście zaczyna od strachu i złości z powodu tego, co ich przeraża. Mówi: „Nie wiem, jak być nikim. Boję się unicestwienia w Miłości”.

Jest to kolejny poziom pracy ze strachem, strachem przed byciem nikim. Przeszliście razem tę niezwykłą podróż przez strach przed oczekiwaniami, strach przed niewiedzą, a teraz strach przed byciem nikim.

Strach przed byciem nikim ujawnia ostatnie pozostałości patriarchalnego myślenia o mężczyznach. Jest to strach przed porzuceniem „bycia kimś”, gdy próba „bycia kimś” była podstawowym celem patriarchalnego mężczyzny, a także pokrętnie przyjętym celem patriarchalnych kobiet próbujących stać się „lepszym mężczyzną niż mężczyźni” w patriarchalnej hierarchii.

Wyjście z patriarchatu i wkroczenie w Archetypową Relacyjniść zależy od tego, czy jesteś całkowicie nie do zaczepienia. Jednym z powszechnych haczyków na kobiety jest: „Ah, on się stara. Trochę się stara. Powinnam być wobec niego cierpliwa…”, ponieważ w tym momencie twój miecz opada, a ty zostajesz złapana przez jego Gremlina. Prowadzenie niekończących się, niejednoznacznych rozmów, które przeciągają się do późnych godzin nocnych, to spisek obu Gremlinów mający na celu zużycie energii i uwagi, tak abyś był zmęczony i mniej zdolny do kontynuowania praktyk transformacyjnych następnego dnia. Bardzo sprytne, panie Gremlinie… ale „Nie!”.

Pytanie, jakie pozostaje to: Czy kobietom łatwiej jest być “nie do zahaczenia” niż mężczyznom? Kobiety mają tak wiele tożsamości, ponieważ Archetypowo kobiety są wszystkim. Więc jeśli coś zahaczy o jedną z twoich tożsamości, możesz przejść do następnej tożsamości i wtedy nie jesteś już zahaczona!

Jeśli będziesz dalej badać, wydaje się, że mężczyznom łatwiej byłoby pozostać nie do zaczepienia, po prostu dlatego, że kobiety mają tak wiele miejsc, w których można je zaczepić, tak wiele tożsamości, tak wiele punktów styku, z których wszystkie są wrażliwe.

Okazuje się jednak, że kobiecie o wiele łatwiej jest być Wszystkim niż mężczyźnie być Niczym, ponieważ patriarchat promuje mężczyzn jako „coś wyjątkowego”. To ogromne poświęcenie dla mężczyzny, by nie być kimś, nie być fajnym, nie odnosić sukcesów, nie być dobrym ojcem, nie być dobrym mężem, jednocześnie nie powracając do bycia Gremlinem. Dla niewtajemniczonego mężczyzny jest całkiem niemożliwe, aby nie być kimś i nie stać się swoim Gremlinem.

Praktykowanie Umiejętności Możliwości buduje rodzaj Matrycy wymaganej do bycia inicjowanym. Umiejętności, których być może nigdy nie byłaś świadoma, stają się centralnymi elementami twojego Radykalnej Relacyjności. Niektóre z tych nowych umiejętności obejmują minimalizowanie TERAZ, improwizację, inwencję, tworzenie, mówienie z nieznanego, wyciąganie dywanu spod siebie i inżynierię memetyczną podstawowej konstrukcji memetycznej.

Następnie odkażanie swojego Egostatu Dorosłego od Egostatu Dziecka, Egostatu Rodzica, Egostatu Gremlina i Egostatu Demona staje się twoim głównym zajęciem.

Stawanie się absurdalnie skutecznym w używaniu Kompasu Rzeczywistości staje się najważniejsze.

W ten sposób związek sam w sobie wychodzi z patriarchatu.

Kobieta idzie pierwsza.

Jak porzucić oczekiwania i kontrolę, obawiając się męskiego Gremlina? Możesz wewnętrznie zreorganizować się, aby stać się w 10% męską i w 90% kobiecą.

W tym samym czasie, utrzymujesz przestrzeń dla mężczyzny, aby przeorganizował się na 90% kobiecy i 10% męski.

Problem polega na tym, że kobiecie będzie trudniej stać się w 10% męską niż mężczyźnie w 90% kobiecą.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ stanie się w 10% męskim oznacza odpowiadanie na pytania „tak lub nie” prostym „tak” lub „nie”. Wymaga to, abyś dokładnie powiedziała, czego chcesz, a czego nie chcesz. Wymaga to orientowania się wokół swojego Dorosłego Egostanu „małego tutaj”, „małego TERAZ” i „małego JA” Miecza Klarowności, a nie wokół Archetypowej Chmury Wszechrzeczy. Wymaga to doświadczania siebie jako niczego więcej niż Miecza Klarowności i Wykrywacza Bzdur… przynajmniej od czasu do czasu i przez jakiś czas.

 

ETAP SIÓDMY: ODKRYWANIE DRZWI DO ARCHETYPOWYCH RELACJI

Poprzednie sześć etapów może obejmować dekadę lub dwie nauki, odkrywania i praktyki. Każdy nowy element Matrycy, który budujesz i świadomość, którą zyskujesz, łączy się z już istniejącą Matrycą i świadomością w wielu Eksperymentach do wspólnego odkrywania.

Gremlin i twoje Strategie Przetrwania nigdy nie znikają, ale teraz wyróżniają się jak znajome kamienie na Ścieżce, które możesz łatwo ominąć lub które możesz wykorzystać jako bogactwo składników alchemicznych podczas Radykalnego Relacjonowania. Stabilizujesz się w Wtajemniczonej Dorosłości, każda osoba ze swoją wielką Istotą i wielkim Gremlinem do odpowiedzialnej zabawy.

Nagle pojawia się nowy horyzont. Są to Drzwi do Archetypowych Domen.

Próba przejścia do Archetypu przed przejściem poprzednich sześciu etapów byłaby jak próba uprawiania baletu lub nurkowania bez umiejętności chodzenia… naiwna, egoistyczna i skazana na niepowodzenie. Niemniej jednak warto wiedzieć, że istnieje możliwość nawiązania relacji w Archetypowych Domenach. Uświadomienie sobie tego ukierunkowuje cię w eksperymentowaniu i powstrzymuje cię przed aroganckim założeniem, że odkryłeś już wszystko, co istnieje.

Nagle wracasz do punktu zero. Nadszedł czas, aby zacząć od początku: Nieświadoma niekompetencja na zupełnie nowym poziomie w Spirali Uczenia się.

Relacje w domenach Maga karmią nie tylko ciebie. Zaczynasz dbać o wzajemne karmienie się między swoimi Jasnymi Zasadami, swoją Archetypową Linią i samą Archetypową Miłością. Razem możecie ożywić swoje Archetypowe Linie poprzez relacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *